Схема метро Києва:
пілотна версія для вагонів готова

Роздивіться в деталях: PDF або PNG
Тут найкраще видно, як західна частина червоної гілки позбулася повороту на північ.
«Часопис» знаходиться прямо біля М «Льва Толстого» на вул. Льва Толстого, 3

В чому головні зміни
та заради чого вони зроблені?

Ближче до географії

Левову частку критики прийняла на себе західна частина червоної гілки метро, яка невдало повертала на північ.

Утром согнем, вечером разогнем

Трохи магії, і нам вдалося не тільки позбутися повороту лінії на північ без втрати читабельності, але й збільшити при цьому розмір всіх написів.

Читабельність

Розмір тексту в назвах станцій збільшився. Тепер висота рядкових літер 4,55 мм (було 4,2). Чи це багато? Так, це дуже багато. Ви зможете оцінити, це, коли побачите у вагонах. Порівняно із старою схемою:

Не забувайте, будь ласка, що розмір тексту на вашому екрані залежить лише від вашого монітору, і не має нічого спільного з реальним розміром тексту на схемі у вагоні метро.

Зменшення інформаційного шуму:

Так, тепер трохи складніше розібратися, який конкретно трамвай йде до Кільцевої дороги, а який на Михайлівську Борщагівку. Але у вагоні метро це не так важливо: достатньо знати, де можна пересісти на трамвай. А який саме маршрут обрати, легко буде дізнатися безпосередньо на зупинці трамваю.

Зайві кольори тепер не відволікають
від головного: метро
.

На великих складних схемах людині важко концентрувати свою увагу на тому, що їй потрібно: забагато відволікаючої інформації. Прибрати цю інформацію не можна: вона важлива для інших пасажирів. Вихід полягає у тому, щоб тонко налаштувати розміри, колір та накреслення одного шрифта для різних видів інформації, і в такий спосіб досягти ефекту, коли вони розпадаються на різні інформаційні шари. Чим більша різниця в розмірі, накресленні, товщині ліній між метро та усім іншим, тим легше переключати свою увагу та фокусуватися на тому, що потрібно в цей момент.

Зверніть також увагу, що назви станцій тепер легше читати, вони не накладаються на Дніпро.

Інформативність

  1. Чому позначені не всі автовокзали?
    Якщо додавати все, схема перетвориться на нечитабельне місиво. На схемі має бути те, що дійсно найважливіше. Серед автовокзалів ми лишили тільки ті, які мають міжрегіональні та міжнародні рейси: Центральний, «Київ» та «Видубичі». Так, ми знаємо, що міжнародні автобусні рейси заходять на «Дачну», але більшість цих автобусів їде далі до вокзалу, на автостанцію «Київ».
  2. Чому позначені тільки трамваї 1, 2, 3, 4, 5?
    Тому що це схема швидкісного транспорту, який не залежить від заторів. Швидкісний трамвай є таким транспортом, звичані трамваї — ні. Якщо додавати решту трамваїв, то треба додавати всі автобуси з тролейбусами.

Зручність використання

Контактна інформація переїхала із верхньої частини схеми у нижню. Це дозволило посунути всю схему догори, отже, нижні частини синьої та зеленої гілок отримали більше шансів не заховатися за макітрами сидячих пасажирів.

Також зверніть увагу, що заголовок змінився, він менш лаконічний, але більш точний.

Але, оскільки це поки що пілотна, а не масова версія схеми, чому б не зробити експеримент і не порахувати, скільки людей скористаються QR-кодом?

Будемо мати статистику, і тоді, можливо, додамо код на фінальну версію. Коли у метрополітена буде свій мобільний додаток, можна зробити посилання на нього. Саме з цих причин ми зробили універсальне посилання у коді: можна змінювати переадресацію, але сам код залишиться тим самим, передруковувати схеми не треба.

Виправлення помилок

Як і в будь-якій ранній версії, в попередній версії схеми були помилки. У чому велика перевага публічного обговорення — всі (сподіваємось) помилки помічені, а отже — виправлені. Дякуємо всім. Всі помилки перераховувати не будемо: все, що ми отримали в листах та коментарях, виправлено. Зупинимось на деяких принципових моментах, таких, де ми змінили свою думку під тиском аргументів критиків і таких, де виправлення можуть бути спірними.

Експерименти з транслітерацією припинено.

В попередній версії ми намагалися полегшити життя іноземцям:

Вишенька на торті

Що далі?

Як тільки метрополітен надрукує пілотні схеми (сподіваємось, ще до кінця місяця), вони з’являться в кількох потягах. У верхній частині схем буде така смуга:

Ми розраховуємо зібрати відгуки пасажирів метро, які побачать схему не на екрані комп’ютерів, а у вагонах. Але, якщо ви побачили помилки, або маєте свої поради, будь ласка, напишіть на metromap@a3.kiev.ua

Коли всі відгуки пасажирів будуть вивчені, ми зробимо фінальну версію, яка з’явиться в усіх вагонах київського метро.

--

--

Робимо зрозумілий, корисний та доступний простір. http://a3.kyiv.ua

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Агенти змін

Агенти змін

Робимо зрозумілий, корисний та доступний простір. http://a3.kyiv.ua